Ben Samsun’da doğmuş, babası Çerkez, annesi Laz bir Türk Kadınıyım. Yıllarca okudum, okudum, okudum… Sonunda ne mi oldum? Tabi ki BEN oldum. Yüksek Çevre mühendisiyim, ayrıca doktora da yaptığım için “dr” ünvanım da var ama bunu açıklayamadığım için her zaman belirtmiyorum. Çünkü ben bir ” bilim doktoru”yum. Bu terim bizim gibi tıp dışında doktora yapanlara buldukları bir ünvan. Türkiye’de pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da eksiklikler olduğu için ismimin başında “dr”yi görüp de sonradan doktor olmadığımı öğrenenlerin anlamsız bakışlarından ve sorularından bıkmış olacağım ki bunu sadece resmi yazışmalarda kullanıyorum.
Ben, bu ve bunun gibi çarpıklıkları kafasına takan, sonra bir süre herkese olayın doğrusunu anlatmak için çabalayan ve en sonunda her seferinde “olamazzzzzz” deyip, bıkan, ama başka bir çarpıklıkta bir öncekinden hiç ders almamışcasına kısır döngüyü tekrarlayan ve hala ümidi olan biriyim.
Elimdeki en değerli varlıklarımdan biri olan ümidimi tüm zaptedilme çabalarına rağmen, vermemekte direniyorum. Çünkü yeni farkettim ki öbür değerlimi yitirmişim: hayal gücümü… Onu çok seviyordum. Onunla çok mutluydum. En kötü zamanlarda bile gözlerimi kapatıp ona sarılıyor, mekan, zaman değiştirip yeniden mutlu olmayı başarıyordum. Yıllar süren aşağılamalar, anlaşılamamalar, küçük görülmeler ve zamansızlıklar nedeniyle gittikçe azaldı, azaldı ve sonunda yok oldu. Şimdi en büyük amacım onu yeniden keşfedip içimden, saklandığı delikten dışarı çıkarabilmek. Onu büyütmek, beslemek ve tekrar eski eşsiz konumuna getirmek.
Ben buyum işte. Bu arada 2 kız çocuğu büyütüyorum. SBS, LYS derken ilköğretim, lise, üniversite müfredatını da takip ediyorum. Kilo alıp vermek diğer bir uzmanlık alanım. Her ikisini de artık çok iyi biliyorum, tevazu gösteremem. Mutlu olduğunu düşündüğüm bir evliliğim, benim çok sevdiğim ve beni çok sevdiğine inandığım bir eşim var. Kızım geçen sene yatılı okumak için evden ayrıldı ki bu da benim hayatımda en az onun ki kadar önemli bir dönüm noktası oldu. Boğazıma da düşkünüm bu arada, yani yemek, pasta işleriyle de uğraşıyorum. Kitap okuyorum, güncel politikayı takip ediyorum, hayatı dolu dolu yaşamayı seviyorum anlayacağınız.Gezmek en büyük tutkum, param ve zamanım oldukça özellikle yurtdışına gitmeye bayılıyorum. Eeeee birşey kaldı mı bilmem ama kapasitemin elverdiği ölçüde herşeyin tadına bakıp, öğrenip, yaşıyorum işteeee.